Hotel przy trasie s8? Stawiam na Artis Loft!

Czy hotel przy drodze ekspresowej to dobre rozwiązanie? Oczywiście! I jeśli tylko poruszam się trasą s8 albo poszukuję odpowiedniej bazy wypadowej, by później eksplorować Mazowsze lub Warszawę, stawiam na Artis Loft Hotel. W końcu ten trzygwiazdkowy hotel położony jest zaledwie 40 km od Warszawy.

Atutów hotelu przy trasie s8 jest naprawdę wiele. Przede wszystkim szybki i sprawny dojazd. Nie martwię się, że przy drodze i będzie głośno, bo na tym odcinku są zainstalowane ekrany akustyczne. A nawet jeśli zależy mi na maksymalnym spokoju, bo pracuję do późnych godzin wieczornych, proszę miłe panie na recepcji, by zabukowały mi pokój od strony ogrodu hotelowego.

Zresztą sam ogród robi wrażenie. To 3 hektary otwartej przestrzeni, gdzie można biwakować (są hamaki), pospacerować po pobliskim lasku, grillować w chacie grillowej lub miło spędzić czas przy ognisku, albo poćwiczyć w siłowni plenerowej. Jest też sporo przestrzeni dla dzieciaków i oczko wodne, które cudnie wygląda wieczorami.  

Pokój typu loft w hotelu Artis Loft

Kolejna rzecz – parking. W właściwie dwa parkingi po obu stronach budynku. Nawet jeśli w obiekcie organizowane są akurat jakieś przyjęcia okolicznościowe, miejsca na parkingach nie brakuje. Mało tego, przed głównym wejściem do hotelu jest też stacja do ładowania samochodów elektrycznych, zatem pomyślano także o rozwiązaniach ekologicznych.

Design. I tu się nie zawiodłem. Do dziś chwalę bardzo ciekawe rozwiązania architektoniczne. Na każdym kroku widać tu zamiłowanie do detali i designerskich smaczków. Już od wejścia zauważysz zamiłowanie do żywej kolorystyki i ciekawie urządzonych wnętrz. Dotyczy to nie tylko samych pokoi i apartamentów typu loft, ale także lobby, siłowni, hotelowych korytarzy czy restauracji.

Nowoczesne lobby

Skoro dotknąłem tematu restauracji – warto i ten wątek rozszerzyć. Ponieważ jeżdżę dużo po Polsce, świadomie wybieram knajpki i lokale na swojej trasie. I rzadko – przyznaję – wybieram hotelowe restauracje. Ale w przypadku Restauracji Naturalna – z usług której mogą korzystać nie tylko goście hotelowi – nigdy się jeszcze nie zawiodłem. Mało tego, przyjeżdżam tu także na kawę lub szybki lunch z rodziną i znajomymi. Jeśli lubisz burgery, czarne tagliatelle czy idealnie wysmażonego steka – nie będziesz zawiedziony.

Raz udało mi się nawet ściągnąć paczkę przyjaciół z różnych stron kraju. Wynajęliśmy na weekend kilka pokoi. I tu pierwsze zaskoczenie, każdy z nas miał pokój w innej kolorystyce, różniący się nieco detalami. Ale każdy docenił widok z okna na piękne okoliczności przyrody, bardzo wygodne łóżko z świetnie dobranym materacem, nowoczesną łazienkę, biurko do pracy, klimatyzację czy zestaw do parzenia kawy i herbaty. Oczywiście dla wymagających gości są lofty rodzinne oraz apartamenty z jacuzzi.

Chata grillowa

Gdy już zjedliśmy w restauracji, udaliśmy się na przejażdżkę po okolicy. Bo atrakcji w pobliżu nie brakuje. Winnica Dwórzno, zwana Mazowiecką Toskanią, wyjątkowy Pałac w Radziejowicach, Grądy Osuchowskie, Zalew Żyrardowski, Termy Mszczonów, Park of Poland – to tylko niewielka część tego, co warto uwzględnić, planując aktywny wypoczynek. Gdy wieczorem wracaliśmy do hotelu, mogliśmy się do woli relaksować w nowej strefie SPA.

Nowa strefa SPA

Co jest jeszcze dla mnie ważne, wybierając hotel dla siebie lub przyjaciół? Tak się też składa, że wiele miejsc zapamiętuję z uwagi na atmosferę, pozytywną energię oraz ludzi tu pracujących. A ponieważ dane mi było gościć w hotelu Artis Loft wielokrotnie, za każdym razem trafiałem na uśmiech, życzliwość i pomoc ze strony personelu. Dlaczego tu wracam, bo świetnie się tu czuję i faktycznie potrafię w Artisie i świetnie się bawić, i wypocząć. Czego i Tobie życzę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *